تبلیغات
خبرگزاری انارک - سایت خبری نارسینه
بخشهای سایت:  خبرگزاری انارک  |  زمبیل  |  چت  |  نقشه ماهواره‌ای انارک  | 
  خبرها را خودتان به ما اطلاع دهید. خبر، مقاله و عکس را از طریق ایمیل بفرستید. ایمیل مدیر سایت (مالکی): malekims@yahoo.com

موضوع‌ها

Atom Feed

نویسندگان

مدیر سایت (4)
سعید مالکی (249)

ورود نویسنده

ورود به میهن بلاگ

آمار سایت

 كل مطالب:

 بازدیدهای امروز:
 بازدیدهای دیروز:
 بازدیدهای این ماه:
 بازدیدهای ماه قبل:
 كل بازدیدها:
flag counter لیست کشورها
دانستنیهایی درباره مریم گلی (گل تلخو)  x 
چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390

این گیاه به علت طعم تلخ آن به گل تلخو شهرت یافته است.
فراتر از یک هزار سال پیش از مریم گلی (گل تلخو) را به عنوان گیاهی داروئی استفاده می شده است. به فارسی در بعضی مناطق "مریمی" و "مریم گلی" و به انگلیسی sage گفته می شود.
کلمه sage از کلمه لاتین salvare به معنی رها بخش یا شفا آمده است. در گذشته بر این گمان بودند که اگر شخصی یک گیاه sage در حیاتش داشته باشد فردی موفق و شاید فنا ناپذیر می شود. در قدیم مریم گلی را دوای همه دردها می دانستند و امروزه هم با تحقیقات بعمل آمده معلوم شده که این گیاه دارای خواص درمانی مهمی است که می تواند بسیاری از بیماریها را معالجه و درمان کند.

گل تلخو (مریم گلی)

در زمان های گذشته از آن برای تقویت معده و ناراحتی های گوارشی استفاده می کرده اند. مریم‌ گلی‌ گیاهی‌ است‌ با گلها یی به‌ رنگ‌ آبی‌ روشن‌ یا ارغوانی‌.
مریم‌ گلی‌ دارای‌ خواص‌ دارویی‌ مدر، قابض‌، ضد التهاب‌،بندآورنده‌ خون‌، مقوی‌ عمومی‌، محرک‌، نیروبخش‌، ملین‌، ضد تشنج‌، پایین‌آورنده فشار خون‌، قاعده‌آور، ضد عفونی‌ کننده‌، اشتهاآور، نشاط‌ آور است‌.
مریم‌ گلی‌ در موارد عفونتهای‌ مجاری‌ تنفسی‌، سوءهاضمه‌، ضعف‌ اعصاب‌،ضد تعرق ،خستگی‌ مفرط‌، التیام‌ زخم‌ها، قطع‌ شیر، تنظیم‌ قاعدگی‌، نقرس‌، رماتیسم‌، استسقاء، تب‌ نوبه‌، دردهای‌ عادت‌ ماهیانه‌، کم‌ خونی‌، التهابات دهان ، افسردگی‌، ورم‌ کلیه‌،عوارض‌ یائسگی‌، ‌کاهش قند خون و لاغری‌ به‌کار می‌رود.
مریم‌ گلی‌ عمل‌ معده‌ را تحریک‌ می‌کند و به‌ هاضمه‌ یاری‌ می‌رساند و خون‌ راسریعتر به‌ جریان‌ می‌اندازد.
مصرف زیاد این گیاه مناسب نیست و تاثیر نامطلوبی در ضربان قلب خواهد داشت..
مریم گلی از روزگاران کهن در مجموعه گیاهان طبی یونانی ها و رومی ها مورد شناخت و توجه خاص بوده است و ابتدا به عنوان داروی موثر برای معالجه عوارض نیش حشرات ونیز برای تقویت روح افزایش طول عمر به کار می رفته است. در دوران قرون وسطی حکمای طب سنتی اروپا از گل تلخو ضمن خواص متعددی که برای آن قایل بودند برای معالجه یبوست، وبا، سرماخوردگی و انواع تبها و اختلالات کبدی و صرع و فلج استفاده می کرده اند و در این گیاه را مقوی و مولد خون تازه و صالح می دانستند و برای تقویت عضلات و آرام کردن اعصاب تجویز می شده است.
در قرن شانزدهم در انگلیس قبل از اینکه چای به عنوان مشروب عمومی گرم معمول شود برگهای گل تلخو را دم کرده ، می خورند. پس از آن در ۳۰۰-۲۰۰ سال اخیر این گیاه به امریکا وارد شد و به عنوان ادویه عالی مورد توجه خانه دارها قرار گرفت. اسانس این گیاه خاصیت ضد باکتریایی دارد در حال حاضر اسانس آن برای معطر کردن و خوشبو کردن گوشتهای کنسرو و در عطرسازی به کار رفت.
این گیاه در صحراهای انارک هم هست و بیشتر به عنوان داروی دل درد از آن استفاده می شود. که دم کردن آن به روش خاصی است و جوشانده نمی شود.
(برگرفته از: انارکیها از هیمه‌یا)
() نظرات
  موضوع:  نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 7 اردیبهشت 1390 ساعت 02:29 ب.ظ
نویسنده: سعید مالکی

وبلاگ استاد ابراهیمی

اخبار از رسانه‌ها

جهت ▲  

شبکه خبر

جام جم

خبرگزاری اکونیوز

خبرگزاری کار

اخبار مهر

اخبار تابناک

فناوری اطلاعات

اخبار آفتاب

وبلاگ مهار بیابان‌زایی


[ آنلاین:  ]